Četiri sjajne pobjede livanjskih košarkašica prošlog vikenda u “NBA ritmu” odigravanja utakmica LM BiH

12. lipnja 2017., 15:41

Livanjske košarkašice prošlog vikenda odigrale su 4 utakmice Lige Mladih BiH i upisale isto toliko pobjeda.

U petak, odigrane su utakmice protiv BH starta u kategoriji kadetkinja te protiv Čelika iz Zenice u kategoriji juniorki. Obje utakmice završile su pobjedama naših košarkašica.

U prvoj, naše košarkašice su slavile rezultatom 66-22. Bila je to jedna sjajna ekipna igra naših mladih košarkašica koje nisu dopustile gošćama iz Zenice bilo kakvo iznenađenje.

U drugoj utakmici, naše juniorke, svladale su ponajbolju ekipu lige s 19 koševa razlike. Konačni rezultat bio je 50-31 za naše cure.

Dva dana poslije, u zaostaloj utakmici u goste su nam  došle tada vodeće ekipe u našim ligama, banjalučki Mladi Krajišnik i Feniks. U prvim susretima, igranim u Banja Luci, naše obje ekipe bile su poražene.

Prošle nedjelje, druga priča, druga igra i puno bolji angažman naših igračica.

Prva, kadetska utakmica, igrana u 16 sati,... protiv Feniksa, završila je rezultatom 49-41. Unatoč tijesnom rezultatu, naše košarkašice su vodile cijelu utakmicu i na kraju zasluženo slavile.

Druga utakmica, ona juniorska, igrana u 18 sati, protiv Mladog Krajišnika, završila je rezultatom rezultatom 75-52. Unatoč maloj neizvjesnosti u prvom poluvremenu, naše košarkašice u nekoliko navrata odlaze na +20 te prednost održavaju cijelo poluvrijeme.

Liga Mladih BIH ulazi u samu završnicu, međutim, do kraja je ostalo još 9 utakmica te FINAL FOUR, turnir 4 najbolje ekipe. Utakmice se igraju svaka dva dana, što je postalo naporno za naše košarkašice, te se nadamo da do kraja sezone neće doći do ozlijeda.