MNK Seljak poražen na domaćem parketu

13. studenoga 2017., 14:12

MNK Seljak upisao je prvi domaći poraz ove sezone. Prošle subote, u Livnu, gostovala je ekipa Centra te uzela sva tri boda.

MNK Seljak, nije izgledao loše na parketu tokom utakmice, međutim nije to izgledao ni najbolje. Tokom cijele utakmice stizao je vodstvo gostiju i unatoč terenskoj inicijativi, gosti su igrali pametnije te na kraju, zaslužno slavili.

Na poluvremenu rezultat je bio 2-2 i činilo se da će MNK Seljak, u najmanju ruku, osvojiti barem bod. Međutim, u posljednjih 10 minuta utakmice, vidljiva je skromna postala tjelesna sprema Seljakovih igrača. Gosti su se pametno branili i kažnjavali sve propuste koje su domaćini napravili. Iako konačni rezultat (3-6) govori da je Seljak bio razbijen te subote, na parketu je bila sasvim drugačija priča.

Nakon što je Centar “poveo” 4-3, Seljak je odlučio koristiti se oružjem protiv kojeg sami nemaju rješenje kad igraju. Formacija Igrač – Vratar nije bila plodonosna za Seljak, kao što je to bio slučaj protiv Seljaka u prethodnim domaćim utakmicama. Sve propuste, igrači Centra su kaznili te slavili konačnim rezultatom 6-3.

MNK SELJAK – MNK CENTAR 3:6 (2:2)
Dvorana Dalibor Perković, Dali
Gledalaca: 400
Sudije: Romeo Primorac (Ljubuški) i Emil Husković (Mostar)
Strijelci: 0:1 Handžić 1, 1:1 Perković 5, 1:2 Sipović 13, 2:2 Krišto-Cage 19, 2:3 Lokmer 27, 3:3 Čolak 27, 3:4 Jelić 35, 3:5 Handžić 38, 3:6 Jelić 39
Žuti kartoni: Palavra, Ivković (Seljak)

Seljak: Vidović, Čolak, Ivković, Semren, Perković, Miočević, Grgić, Dalić, Palavra, Krišto-Miške, Kaić, Krišto-Cage, Pervan, Rožić  Trener: Ivo Krezo

Centar: Omerbegović, Sipović, Radmilović, Handžić, Jelić, Balaš, Alić, Muminović, Bogilović, Šahmanija, Lokmer, Muhić, Pitić, Tahirović  Trener: Dženan Muminović